четвер, 7 травня 2015 р.

Відновлення фаленопсису без коріння. Власний досвід

Минулого року купили на розпродажі фалонопсис, що почав відцвітати. Це був мій перший фаленопсис. І як наслідок, я не вміла за ним доглядати, тому надмірна "турбота" призвела до того, що вся коренева система загинула(((.

Я прочитала десятки статтей та переглянула десятки відео. Мною було прийнято важке на той час рішення відрізати все коріння. Та я припустилась однієї серйозної помилки - залишила цвітоноси з "ожившими" бруньками. Їх було два і один уже сформував бутони до цвітіння. Я так довго чекала цього моменту, що пожаліла його відрізати і рослина витрачала всі свої запаси на цвітіння, замість того, щоб формувати нову кореневу систему.


Через тиждень без коріння, фаленопсис зморщився і я вирішила відрізати цвітоноси. Я так і зробила і це було вірне рішення. Відрізані цвітоноси з бутонами на одному і набряклою брунькою на іншому помісила у вазу з невеликою кількістю води (по першу сплячу бруньку). На цьому поки історія про цвітоноси обривається, повернемось до бідної безкорінної рослинки.

Як обрізати корені

Я підготувала міцні ножиці, активоване вугілля (можна замінити будь-яким антибіотиком) та антисептик (хлоргексидин). Ватним тампоном, змоченим в антисептику протерла леза та приступила до відрізання мертвого коріння. Важливо відрізати до живого місця. Місце зрізу припекти подрібненим активованим вугіллям чи антибіотиком.

Після видалення коріння, рослину покласти на кору (субстат) і доглядати за нею.

Як доглядати за орхідеєю без коріння

Відповідно замочування такої рослини виключається до появи здорового коріння.

На цьому етапі необхідно запастись терпінням та бурштиновою кислотою. Останню можна купити майже в будь-якій аптеці (вартість близько 12 грн за упаковку).

Взагалі існують різні методи нарощення коріння в орхідеї. Один із них створення теплички чи розміщення орхідеї над водою, але я використовувала саме метод з бурштиновою кислотою.

На жаль, я не знайшла однозначної інформації про пропорції для бурштинової кислоти в таблетках, тому розводила одну таблетку (попередньо подрібнену) в стакані теплої кип'яченої (можна добре відфільтрованої) води. Тобто, 1 таблетка на 200-250 мл води.

Листочки фаленосису необхідно протирати змоченим в розчині ватним тампоном з обох сторін протягом перших трьох тижнів щодня. Коли з'являться перші бугорки нового коріння, можна зменшити частоту обтирання.

Коли з'являться перші корінці

Кожна рослина індивідуальна, тому сказати точно ніхто не зможе. В мене через три тижні з'явився перший корінець. Зараз їх в орхідеї вісім довжиною від 1 до 7 мм. Ростуть повільно, поступово скидає по одному листку  приблизно кожні два тижні.




Коли вважати орхідею готовою до посадки

Згідно всіх рекомендацій, що мені зустрічались, здоровою та готовою до посадки в субстат можна вважати ту орхідею, чиє коріння це 3-5 коренів довжиною не менше 5 см.

Потім за орхідеєю варто доглядати звичним чином. Тільки не допускайте попередніх помилок, щоб орхідейка цвіла і тішила вас.

Що ж цвітоносами

Мої відрізані цвітоноси мене щиро здивували. Один таки реалізувався і зацвів. Цвіте й досі.


Ось так виглядає квітка орхідеї на відрізаному цвітоносі. Нажаль, інші бутони відсохли.

Інший цвітонос взагалі перевернув мій світ. З бруньки зараз росте маленька орхідейка (дитинка) і в неї явно виражені листочки ;-)

Зараз я вже розумію, що мама-орхідея таким чином намагалась спасти свій вид. Але я вчасно зважилась і відрізала цвітоноси. Були страхи, що дитинка загине, але на даний момент вона виросла втричі і мама і доця почувають себе добре.







Немає коментарів:

Дописати коментар