Зараз, я практично ввесь свій час проводжу вдома, працюючи через інтернет та охороняючи домашній затишок. В такій кількості вільного часу (зекономленого на дорозі на роботу і так далі) мало не щодня намагаюсь проводити генеральне прибирання.
Таким фанатизмом недалеко і до вермінофобії чи інших розладів в психічному здоров'ї. От і виникло логічне запитання як часто та в якій мірі необхідно прибирати, щоб вдома було чисто і в той же час не витрачати на це ввесь вільний час, адже не всі в достатній мірі володіють цим часом? Та й на сім'ю та друзів потрібно щось залишити (не говорячи вже про себе кохану). В моєму оточені якимось дивним чином склалась модель домогосподарки, яка зобов'язана (аж страшно і зловіще) щодня пилососити, протирати пил, відмивати все до "глянцу" і т.д. і т.п. Але мій мозок не хотів ніяким чином з цим миритись і логіка підказувала, що фанатичне прибирання такого типу нераціональне та згубне (в зв'язку з використанням не надто корисних засобів для прибирання).
В ході написання цього матеріалу наштовхнулась на цікаву статистику. Дослідники з Великої Британії (ох вже ці британські вчені) підрахували, що в середньому представниці прекрасної половини людствавитрачають близько 12 896 годин життя на ... прибирання. І це в Британії, з їхніми розумними порохотягами, посудомийними машинами і так далі. В такому разі звичайні українські дружини взагалі мабуть вдвічі більше.
Так я мучилась мало не все своє життя. Звичайно я не була фанатичкою в прибиранні, але постійні сумніви щодо моєї профпридатності в плані ведення домашнього господарсва мене все ж гризли мало не при кожному візиті гостей чи навіть поверненні чоловіка додому.
Як це часто буває у мене, відповідь несподівано сама мене знайшла. Переглядаючи ідеї для різдвяного прикрашання нашого гніздечка на сайті Марти Стюарт (без сумніву вона - моя модель ідеальної господині і жінки, не враховуючи мою маму звичайно), наштовхнулась на чек-списки щоденних, щотижневих, щомісячних та щосезонних робіт. Просто панацея якась :-). От і вирішила поділитись з таким як і я чудовими шпаргалками. Для зручності переклала їх на українську. Тому насолоджуйтесь і не заморочуйтесь. Щоб більше часу залишалось на задоволення ;-).
Далі перекладені оригінальні повні списки
Щоденні турботи
Виробивши звичку виконувати пункти з цього списку щодня Ви зможете утримувати все в чистоті та порядку не витрачаючи багато зусиль та дорогоцінного часу- Застеліть ліжко
Акуратно застелене ліжко надає кімнаті прибраного виду та попереджує скупчення одягу та речей навколо нього
- Контроль над безладом
Щоразу при виході з кімнати або дому, окиньте оком приміщення і одразу поверніть речі на їхні місця. Важливо, щоб всі в сім'ї чинили так само.
- Сортування пошти
Щодня приділіть декілька хвили для сорутвання пошти. Розділіть її на 4 ящики: особисте листування, рахунки, каталоги та зберігання. Іншу пошту викиньте в смітник для переробки.
- Прибирайте по ходу приготування
Не чекайте поки раковина запониться тарілками та кастрюлями. Одразу полощіть та мийте посуд, який використали. Здається, що це відволіче від приготування їжі і все піде шкериберть, але мій особистий досвід показує, що такий варіант забезпечить Вам почуття задоволення як від приготування їжі, та і по закінченню. Часто в нас кухня являється їдальнею кімнатою в той же час. Погодьтесь приємно вечеряти, снідати чи просто пити чай з печивом, коли навколо прибрано. Тим більше, прибираючи поступово Ви звільняєте себе майбутню від таких обтяжливих обсягів миття і протирання ;-)
- Як тільки проллєте щось - одразу витирайте
Все легше виводиться,якщо його одразу прибрати "свіженьким"
- Підмітайте підлогу кухні
Щовечора, як тільки закінчили мити посуд після вечері, підметіть підлогу. Це дозволить зберегти кухню в чистоті та значно полегшить та пришвидчить тижневе прибирання.
Такі от щоденні турботи чекають на нас. Інші списки в наступних публікаціях.
Всім приємного часупроведення без неприємного прибирання.
Скачати списки
Скачати списки
Чмоки в щоки
Марта Коваленко
Немає коментарів:
Дописати коментар